LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja përballë Lekut/ Njihuni me kursin e këmbimit, 22 Tetor 2021

22 Tetor 2021, 06:13, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja përballë Lekut/ Njihuni me kursin e këmbimit, 22

Sot në vendin tonë, sipas Credins Bank, një Dollar Amerikan blihet me 102.5 Lekë dhe shitet me 107.5 Lekë.

Euro sot blihet me 120.5 Lekë dhe shitet me 125.5 lekë.

Paundi britanik blihet me 141.7 Lekë dhe shitet me 146.7 Lekë.

Paundi ka një rritje kundrejt Lekut krahasuar me një ditë më parë, kur blihej, me 141.5 Lekë dhe shitej me 146.5 Lekë.

Edhe Franga zviceriane, ka një rritje në krahasim me një ditë më parë.

Sot blihet me 111.1 Lekë dhe shitet me  116.1, ndërsa një ditë më parë, blihej me 110.6 Lekë dhe shitej me 115.6 Lekë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga