LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Dobësohen” monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 26 Tetor 2021

26 Tetor 2021, 06:16, Ekonomi CNA
“Dobësohen” monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 26 Tetor

Tregu valutor, sot vjen me ritmet e ditëve të kaluara. Pothuajse përgjatë të gjithë muajit Tetor, rritjen e monedhave të huaja përballë Lekut kanë qenë të papërfillshme.

Edhe sot, monedhat e huaja shfaqen të ?dobëta? përballë Lekut.

Sot, një Dollar blihet me 102.5 Lekë dhe shitet me 107.5 Lekë.

Euro blihet me 120.5 Lekë dhe shitet me 125.5 Lekë.

Paundi britanik blihet me 141.2 Lekë dhe shitet me 146.2 Lekë.

Franga zviceriane, blihet me 111.5  Lekë dhe shitet me 116.5 Lekë.

Ndërsa Dollari Kanadez blihet me 82 Lekë dhe shitet me 87 Lekë./CNA.al

Lajmet e fundit nga