LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpërblimet e fundit të vitit/ Ja, sa përfitojnë pensionistët

1 Nëntor 2021, 11:24, Ekonomi CNA
Shpërblimet e fundit të vitit/ Ja, sa përfitojnë

Qeveria ka përcaktuar 5 000 lekë si shpërblim për pensionistët në festat e fundvitit.

Shuma e bë e ditur nga Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj ne mbledhjen e Komisionit të Ekonomisë.

Sipas saj, 34 milionë dollar, të cilat janë siguruar tashmë, do të ndahen për të moshuarit,

Më tej ajo ka thënë se bonusi i fundvitit është zë më vete dhe bashkë me indeksimin e çon rritjen e pensioneve në 5% në vit.

?Janë 660 mijë pensionistë në vend që do të përfitojnë bonusin e Vitit të Ri, por jo rritje të pensioneve gjatë vitit të ardhshëm?, ka thënë Ibrahimaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga