LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro “bie” pikiatë/ Këmbimi valutor, 31 Tetor 2021

31 Tetor 2021, 07:20, Ekonomi CNA
Euro “bie” pikiatë/ Këmbimi valutor, 31 Tetor 2021

Tetori mbyllet me luhatje të papërfillishme në kursin valutor.

Një dollar me 31 Tetor blihet me 102.6 Lekë dhe shitet me 107.6 Lekë.

Monedha e eurozonës blihet me 119.4 Lekë dhe shitet me 125.5 Lekë.

Paundi britanik blihet me 141.8 Lekë dhe shitet me 146.8 Lekë.

Franga zviceriane blihet me 112.3 Lekë dhe shitet me 117.3 Lekë.

Ndërsa Dollari kanadez blihet me 82.2 Lekë dhe me 87.2 Lekë.

Më poshtë po sjellim kursin e këmbimit sipas Credins Bank./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga