LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Trafikantët po marrin tendera”/ Petro Koçi thirret në SPAK

23 Korrik 2021, 12:19, Aktualitet CNA
“Trafikantët po marrin tendera”/ Petro Koçi thirret

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK) ka thirrur për të dëshmuar deputetin e zgjedhur nga radhët e Partisë Socialiste, Petro Koçi.

Koçi është thirrur nga SPAK për të dëshmuar ditën e hënë, më 26 korrik.

Kujtojme ketu se SPAK hapi një çështje pas deklaratave të deputetit të zgjedhur, i cili i bëri thirrje Prokurorisë të shkojë në Fier dhe të hetojë financat publike, pasi sipas tij, tenderat po fitohen nga trafikantët.

Disa ditë më parë, Petro Koçi në një qëndrim të mbajtur në rrjetet sociale, foli për një skandal, drejtoi akuza të forta, duke thënë se ?krimi kishte shtrirë tentakulat në tëndera?.

Pra, ai foli me tone të ashpra, duke thënë se krimi i organizuar po merrte tendera nga pushteti vendor dhe i kishte shtrirë tentakulat e tij në tendera./CNA.al

“Hedh gurin e fsheh dorën”/ Petro Koçi hesht për skandalin

Lajmet e fundit nga