LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vijon aksioni i Policisë në Korçë/ Kalonte emigrantë në mënyrë të paligjshme, arrestohet 34-vjeçari

23 Korrik 2021, 10:40, Aktualitet CNA
Vijon aksioni i Policisë në Korçë/ Kalonte emigrantë

Gjatë operacionit “Perimetri”, policia ka vënë në pranga shtetasin, D.H, pasi tentoi të kalonte në kufi 9 emigrantë të paligjshëm.

Njoftimi i Policisë

Vijon operacioni policor ?Perimetri?. Vihet në pranga një tjetër shtetas, për veprën penale ?Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve?, kryer në bashkëpunim.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Pogradec, në bashkëpunim me strukturat për Hetimin e Krimeve në DVP Korçë dhe Policinë Kufitare, në vijim të operacionit policor të koduar “Perimetri”, bënë ndalimin e shtetasit D. H., 34 vjeç, banues në Pogradec.

Nga veprimet hetimore të kryera për dokumentimin e plotë të ngjarjes së ndodhur më datë 19.05.2021, në lagjen nr. 3, Pogradec, ku shërbimet e Policisë kapën dhe arrestuan në flagrancë shtetasin M. Xh., 27 vjeç, banues në Korçë, i cili po transportonte me mjetin tip ?BMË?, 9 emigrantë të paligjshëm, rezultoi se bashkëpunëtor i tij në këtë aktivitet kriminal ishte edhe 34-vjeçari D. H.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec, për veprime të mëtejshme./ CNA.al

Lajmet e fundit nga