LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

KLP merr vendimin/ Kush janë dy prokurorët që do i bashkohen SPAK

23 Korrik 2021, 08:43, Aktualitet CNA
KLP merr vendimin/ Kush janë dy prokurorët që do i bashkohen SPAK

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vendosur emërimin e dy prokurorëve, Adnan Xholi dhe Dorina Bejko në Prokurorinë e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, e njohur si SPAK.

Deri tani ishin 15 prokurorë në këtë strukturë, ndërsa tashmë SPAK do të ketë 17.

Dy prokurorët sot ishin në seancën e intervistimit dhe në përfundim KLP renditi Adnan Xholin me 183 pikë dhe Dorina Bejkon me 180 pikë.

Emërimet e reja janë një forcë e shtuar për SPAK, në luftën kundër krimit dhe korrupsionit, pasi pritshmëria nga ky institucion  është mjaft e madhe, edhe nga faktori ndërkombëtar./CNA.al

Lajmet e fundit nga