LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përndiqte një 23 vjeçare dhe e dhunonte fizikisht/ Policia vë në pranga të riun në Shkodër

23 Korrik 2021, 12:02, Aktualitet CNA
Përndiqte një 23 vjeçare dhe e dhunonte fizikisht/ Policia

Policia ne Velipojë në bashkëpunim me forcat e Posaçme “Shqiponja” kanë bërë të mundur arrestimin e shtetasit D.J, 29 vjeç.

29 vjeçari përndiqte një vajzë 23 vjeçare dhe ka tentuar ta marrë me forcë, duke e dhunuar atë dhe babin e saj.

Pas kallëzimit të bërë nga 23 vjeçarja, forcat blu kanë kapur menjëherë 29 vjeçarin.

Njoftimi i Policisë

Nga strukturat e Stacionit të Policisë Velipojë, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme ?Shqiponja?, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit D. J., 29 vjeç banues në lagjen ?Qemal Stafa?, Shkodër, për veprat penale ?Përndjekja?, ?Dhuna në familje?,?Shtrëngimi apo pengimi për të bashkëjetuar ose për të lidhur apo zgjidhur martesë? dhe ?Kanosja?.

Për këtë shtetas ka bërë kallëzim shtetasja U. Rr., 23 vjeçe, banuese në lagjen ?Qemal Stafa?, se është përndjekur dhe dhunuar fizikisht nga ky shtetas, i cili ka tentuar ta marrë me forcë duke e goditur, edhe babanë e saj, shtetasin R. Rr., 60 vjeç, banues në lagjen ?Qemal Stafa?.

Menjëherë pas kallëzimit, shërbimet e Forcës së Posaçme ?Shqiponja? kanë lokalizuar dhe ndaluar shtetasin D. J., në rrugën nacionale Velipojë-Shkodër, në fshatin Berdicë.

Në përfundimi të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i 29-vjeçarit dhe materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme./ CNA.al

Lajmet e fundit nga