LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tabaku bën deklaratën e fortë/ Shkova te inceneratori i Elbasanit, 5 makina me stil mafioz vinin rreth meje

19 Tetor 2020, 19:45, Politikë CNA
Tabaku bën deklaratën e fortë/ Shkova te inceneratori i

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku, ka bërë një denoncim të fortë mbrëmjen e sotme teksa po fliste për inceneratorin e Elbasanit.

Tabaku tha se kishte shkuar te inceneratori dhe 5 makina të stilit mafioz i vinin rreth e rrotull, ndërkohë që po xhironte.

?Shkova te inceneratori për të bërë një deklaratë dhe aty erdhën 5 makina në stil mafioz dhe vinin rreth meje ndërkohë që unë xhiroja. Kush është kompania prestigjose e Elbasanit??, u shpreh ajo në emisionin ?Open?.

Demokratja paralajmëroi se Partia Demokratike nuk do të ndalet dhe do ta ndjekë në detaje skandalin e inceneratorëve.

?Ne do ndalemi në detaje, por a ka pasur në Shqipërië për menaxhimin e mbetjeve? Një plan? U detyruan që të bëjnë akrobaci dhe të shkelin legjislacionin shqiptar. Në këtë aferë është dhe Ahmetaj. I them Kokës të mos e trajtojë si çështje mjedisore, kjo është një çështje korruptive?, theksoi ish-deputetja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga