LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sjellja e Ramës me gazetaret/ Duma publikon videon: Askush s’mund ta mposhtë fuqinë e tyre

19 Tetor 2020, 17:14, Politikë CNA
Sjellja e Ramës me gazetaret/ Duma publikon videon: Askush s’mund ta

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma ka publikuar një video me pjesë të shkëputura nga emisioni ?Opinion? kur ka qenë i ftuar kryeministri Edi Rama.

Duke marrë shkas nga gjuha e përdorur nga kreu i qeverisë kundrejt dy gazetareve Fatjona Mejdini dhe Klodiana Lala, Duma deklaron se askush dhe asnjë poshtërsi nuk mund ta mposhtë fuqinë vajzave dhe grave.

Demokratja citon gazetaren italiane Oriana Fallaci dhe thotë se nuk mund të qeveriset me një injorant në krye.

?Përballja me vajzat dhe gratë është gjithmonë e vështirë, sepse askush dhe asnjë poshtërsi nuk mund ta mposhti fuqinë e tyre.

Dhe siç Oriana Fallaci do të thoshte: Ju nuk mund të qeverisni, nuk mund të administroni, me një injorant në krye. Shshshshsshsh…?, shkruan ish-deputetja krahas videos./ CNA.al

Lajmet e fundit nga