LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Taulant Balla e thotë hapur/ Ja për çfarë bie dakord me Lulzim Bashën

19 Tetor 2020, 14:13, Politikë CNA

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla, ka treguar pak minuta më parë se për çfarë bie dakord me kryetarin e PD-së Lulzim Basha.

Balla rrëfeu se e vetmja gjë për të cilën bie dakord është një deklaratë e bërë në vitin 2017, ku thotë se Sh.p.k-në e Ilir Metës do ta çojë për skrap.

Numri 2 i PS-së theksoi në emisionin ?Top Talk? se nuk beson që kjo deklaratë të jetë një lapsus, pasi sipas tij e ka thënë në shumë vende.

?Pajtohem në një moment do të vitit 2017, teksa deklaroi se Sh.p.k-në e Ilir Metës do ta çoj për skrap. Kjo është e vetmja herë që bie dakord me Lulzim Bashën.

Nuk mendoj se këtë e ka pasur lapsus se e ka thënë në çdo shesh dhe në çdo cep të Shqipërisë. Merrni arkivën dhe nxirreni, gjejeni ku e ka thënë. Të paktën këtu biem dakord me Bashën që Sh.p.k-ja e Ilir Metës duhet çuar për skrap?, nënvizoi socialisti./ CNA.al

Lajmet e fundit nga