LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama i përgjigjet Metës/ Ilir ti je thjesht Komandant i LSI

19 Tetor 2020, 13:03, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit Ilir Meta, i cili tha sot se ?Presidenti i Republikës nuk është vetëm komandat i Forcave të Armatosura por është ushtari i parë i Republikës. Duhet ta dijë kushdo?.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se Meta është thjeshtë komandanti i LSI-së.

?Ilir ti je thjesht Komandant i LSI sepse Shqipëria nuk është në luftë dhe në kohë paqe Forcat e Armatosura nuk janë nën komandën e Presidentit të Republikës, i cili sipas Kushtetutës nuk komandon asgjë dhe askënd, po mishëron unitetin kombëtar dhe jo dasinë, sherrin, degradimin!?-shkruan Rama./ CNA.al

Meta mesazh Ramës/ Thuaj popullit që je peng dhe vazhdo punën tënde!

Lajmet e fundit nga