LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kundërshtar i Ramës që nga lindja”/ Patozi: Bashës i uroj jetë të lumtur por e shikon politikën si biznes

19 Tetor 2020, 15:32, Politikë CNA
“Kundërshtar i Ramës që nga lindja”/ Patozi:

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi është i ftuar pasditen e sotme në Report tv, ku ka komentuar situatën poltike në vend.

Patozi tha se me Ramën është kundërshtar nga lindja, ndërsa me Bashën mund të pijë dhe kafe por ky i fundit e shikon politikën si biznes fitimprurës, dhe kjo është ajo që i ndan.

?Unë jam kundërshtari i tij që nga lindja. Edhe gjyshin e stërgjyshin po doni.Unë jam kundërshtar i së majtës. Ka plot mëkate e majta.

Unë me Bashën mund të pij kafe, madje mund ti shkojmë edhe në dasëm njëri- tjetrit. Nuk kemi asgjë përsonale, por na ndan një gjë shumë thelbësore konceptuale.

Bashës i uroj jetë të lumtur, kudo të jetë, në familjen e tij, por e shikon politikën si biznes fitimprurës, dhe kjo është gjëja që ne na ndan.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga