LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kryemadhi reagon pas sulmit të grevistes/ Thirrje Ramës: Largoji duart nga gratë e Fierit

19 Tetor 2020, 19:08, Politikë CNA
Kryemadhi reagon pas sulmit të grevistes/ Thirrje Ramës: Largoji duart

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka publikuar një video të një grevisteje, e cila tha ?Vjen znj. Monika e thotë ?edhe unë e kam portofolin bosh’?.

Kryemadhi pretendon se kjo grua nuk ishte në takimin që ajo bëri me grevistet disa ditë më parë, ndërsan thekson se ajo grua është mamaja e nderuar e një punonjësi Bashkie rilindase.

Sipas saj, kjo grua është përdorur nga qeveria, ndërsa i kërkon kryeministrit Edi Rama të largojë duart nga gratë e Fierit.

?Edi, unë e di sa të djegin të vërtetat që unë artikuloj pa frikë ndaj teje dhe oligarkëve që je lidhur aq ngushtë. E kuptoj se marazi të ka errur sytë. Këto ishin gratë greviste që unë takova në Ballsh dhe jo mamaja e nderuar e një punonjësi Bashkie rilindase që sot e kishe çuar me urdhër për ta përdorur në sulm politik ndaj meje.

Bëji nder familjes tënde dhe largoji duart nga gratë e Fierit, se ato nuk janë mish për top për inatet politike që po të shtohen tani teksa po të ngushtohet laku në shterim të ditëve të pushtetit. Kurajo për gratë greviste të cilat i mbështes në betejën për të drejtat e tyre dhe forca e grave të Shqipërisë, për t’u bërë bashkë më 25 Prill që të ndërtojmë Shqipërinë që nuk i shfrytëzon dhe nëpërkëmb por i jep vendin e duhur grave e vajzave të vendit!?, shkruan ajo.

Ndërkohë, LSI ka publikuar edhe deklaratën e një naftëtareje greviste, e cila thotë se zonja nuk ka qenë atë natë kur takuan kryetaren e LSI-së.

?Jam një greviste e grevës së urisë në Kombinatin e Punimit të Naftës në Ballsh. Dëgjoj në media për zonjën Kryemadhi. Zonja që ka folur në lidhje me zonjën Kryemadhi nuk ka qenë në takim atë natë. Prandaj po e përgënjeshtrojmë dhe zonjës Kryemadhi i kërkojmë ndjesë?, shprehet ajo./ CNA.al

Lajmet e fundit nga