LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Duke prit që Luli ti vërsulë profilet fallco Metës”/ Kulluri tallet keq me Bashën

19 Tetor 2020, 17:40, Politikë CNA
“Duke prit që Luli ti vërsulë profilet fallco

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri ka reaguar me ironi pas deklaratave të presidentit Meta i cili gjatë ditës së sotme u shpreh me tone të ashpra ndaj Bashës ku deklaroi:  Atij zotërisë i them përpiqu të bësh aq sa bëri Izetbegovi? kur e morën peng. Thuaji popullit tënd që ?jam peng? dhe vazhdo punën tënde.

Ndërsa ka rishpërndarë dhe përgjigjen e kreut të shtetit, Kulluri shkruan ?Duke pritur qe Luli ti versule profilet fallco Metes ne Facebook!!! Se nga ?peng i Rames? nuk clirohet dot!?

Gazetarja: Se ju mund të bëni rolin e kryetarit të opozitës nëse ai bën rolin e kreut të shtetit. A e shihni si një mesazh të z.Basha që ju të mos ndërhyni në rolin e kreut të opozitës?

Meta: Presidenti është ushtari i parë dhe këtë duhet ta dijë kushdo.Ta dinë të gjithë edhe armiqtë e Shqipërisë se do ta marrin përgjigjen atje ku nuk i shkon mendja. Boll i futën duart këtu duke na bërë gaz i botës. Atij zotërisë i them përpiqu të bësh aq sa bëri Izetbegoviçi kur e morën peng. Thuaji popullit që je peng dhe vazhdo punën tënde. Këtë popull dhe këtë vend nuk e merr askush më?, tha Meta./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga