LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PD e paditi/ Lefter Koka: Nuk jam penduar që kam firmosur për inceneratorët, punët bëhen me para

19 Tetor 2020, 19:29, Politikë CNA
PD e paditi/ Lefter Koka: Nuk jam penduar që kam firmosur për

Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka, ka folur sot për padinë e ngritur ndaj tij nga Partia Demokratike për inceneratorët.

Koka pretendon se akuzat e Partisë Demokratike janë të pabazuara, ndërsa theksoi se opozita ka bërë shumë mirë që ka ngritur padi ndaj tij.

?Absolutisht ka muaj që historia është në strategjinë e PD, vish çdo gjë në një akuzë, dhe ja suksesi i tyre. Nuk mendoj që është produktive për një parti në opozitë. Janë akuza politike dhe të pabazuara. Kanë bërë shumë mirë për padinë, çdokush që ka dyshime mund t?i referohet SPAK-ut?, u shpreh ai në emisonin ?Opinion?.

Më tej, ish-ministri deklaroi se nuk është penduar që ka firmosur për inceneratorët.

?Absolutisht që nuk kam firmosur, mendoj që kam bërë më të mirën për këtë vend, por ka nga ata që të baltosin. Punët të gjitha me para bëhen, ministër prandaj je, për të zbatuar ligjin. Por nëse do të humbasësh energji duke paguar portale që të flasin… Fjala hajdut në politikë është bërë më popullore se kudo tjetër?, nënvizoi Koka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga