LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Presidenti ka marrë armët dhe është nisur për në betejë”/ Nuk përmbahet Spiropali

19 Tetor 2020, 19:40, Politikë CNA
“Presidenti ka marrë armët dhe është nisur për

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është e ftuar mbrëmjen e sotme në Syri tv, ku është shprehur se Partia Socialiste ka qenë e detyruar për të zgjedhur Ilir Metën si president, pasi nuk i kishin votat e duhura për të zgjedhur një tjetër person.

“Krimi zgjedhor është përfshirja e presidentit të republikës në fushatën zgjedhore. Presidenti ka marrë armët virtuale dhe është nisur për në betejë. Po t’i kishim votat vetë nuk e votonim Ilir Metën, jo. Po të kishim votat ne nuk zgjidhnim një president si ai. Të jeni të sigurt se do zgjidhnim një president siç i duhej vendit.
Partnerët ndërkombëtarë na thonë “bravo iu qoftë” që ikën 300 prokurorë dhe gjykatës që turpëronin sistemin e drejtësisë në Shqipëri. U them shqiptarëve që të jeni krenarë që për herë të parë në 30 vite kemi pastruar institucionet e drejtësisë”, tha Spiropali./CNA.al

Lajmet e fundit nga