LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazment Bardhi tregon arsyet/ Pse PD i është qepur pas inceneratorëve

19 Tetor 2020, 20:32, Politikë CNA
Gazment Bardhi tregon arsyet/ Pse PD i është qepur pas

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka treguar se përse opozita i është qepur pas çështjes së inceneratorëve dhe ka denoncuar me forcë abuzimet.

Bardhi tha se PD është kapur pas inceneratorëve për shkak të shumave të mëdha që kanë marrë dhe për shkak se po vidhen paratë e shqiptarëve.

?Dy janë arsyet, njëra për kostot e inceneratorëve dhe se po vidhen paratë e qytetarëve shqiptarë?, u shpreh ai në emisionin ?Opinion?.

Demokrati deklaroi se shqiptarët kanë paguar 70 milionë euro për 3 inceneratorë që sot nuk punojnë, ndaj po i kërkojnë llogari qeverisë.

?Ne i kemi denoncuar edhe më parë, gjithmonë i kemi denoncuar.

Fakti është që shqiptarët kanë paguar 70 milionë euro për 3 inceneratorë që sot nuk punojnë. Inceneratori i Elbasanit nuk punon, do duhej të ishte në punë që nga viti 2017?, theksoi Bardhi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga