LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Paditi Blushin/ Berisha dënon sulmin ndaj biznesmenit: Akt mafioz i bandave

16 Tetor 2020, 09:22, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ashpër pas denoncimit të bërë sot nga CNA.al, ku raportuam se biznesmeni A.Dh. është sulmuar dje në mbrëmje nga maskat, në hyrje të pallatit ku banon.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha dënon sulmin ndaj biznesmenit, ndërsa thekson se ngjarja ka ndodhur pas padisë ndaj Ben Blushit, pasi ai nuk i kthen 100 000 euro që u ka marrë nepermjet vellait te tij.

Berisha e cilëson sulmin ndaj biznesmenit, si një akt kriminal dhe mafioz të bandave të narkoshtetit.

?Sulmohet me arme nga maskat e narkoshtetit biznesmeni Andon Dhima qe denoncoi ne prokurori dhe ne ambasaden e SHBA, Arben Malaviten, drejtorin te teleblushit.

Biznesmeni ka paditur Arben Malaviten se ai nuk i kthen 100 000 euro qe u ka marre nepermjet vellait te tij.

Denoj me ashpersine me te madhe kete akt kriminal, mafioz te bandave te narkoshtetit, perpjekjen per te eleminuar fizikisht biznesmenin qe ka paditur publikisht Arben Malaviten se nuk i kthen borxhin qe i ka atij.

Lexoni per me me shume kroniken e gazetarit investigativ.?-shkruan Berisha./ CNA.al

Denoncoi Ben Blushin në ambasadën e SHBA-ve/Biznesmeni sulmohet me armë nga maskat

Lajmet e fundit nga