LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto janë shenjat më të afeksionuara në një marrëdhënie

29 Shtator 2020, 14:53, Horoskopi CNA
Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto janë shenjat më

Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t?u lidhur me të tjerët.

Dashi i fsheh emocionet në mënyrë që të mbajë lart personalitetin e udhëheqësit të tyre. Disa e konsiderojnë cenueshmërinë si një dobësi, por Dashi nuk e kupton që cenueshmëria është një formë e fuqisë që u lejon atyre lirinë emocionale.Dashi dëshiron të duket sikur ka gjithçka nën kontroll. Fatkeqësisht, ne nuk kontrollojmë emocionet, ato thjesht ndodhin.

Binjakët

Binjakët janë shumë argëtues dhe të shoqërueshëm. Kur ndiejnë emocione negative, ata nuk i ndajnë me të tjerët. Binjakët duan ta mbajnë hijeshinë e tyre me takt. Binjakët nuk ua tregojnë gjithkujt ndjenjat e tyre. Ata kanë nevojë për një mjedis privat me dikë që i besojnë.

Virgjëresha

Virgjëresha është njeri shumë i organizuar dhe i orientuar në detaje. Ata janë jashtëzakonisht të përqendruar në karrierën e tyre dhe angazhimet e tjera. Meqenëse koha është e domosdoshme për Virgjëreshën, ata nuk shpenzojnë kohë për të vlerësuar emocionet e tyre ose janë të prekshëm.

Peshorja

Të qenit i prekshëm është sfidues për një Peshore. Ata nuk kanë besim dhe nuk janë të sigurt me kë duhet të hapen për shkak të pavendosmërisë së tyre.Peshoret kurrë nuk duan të shkaktojnë konflikte, dhe për shkak të kësaj, ata do të kompromentojnë se si ndjehen për të mbajtur një ekuilibër.

Akrepi

Akrepat janë të fshehtë dhe të ndjeshëm nga natyra.  Akrepat kanë frikë se nëse zbulojnë emocionet e tyre të vërteta, ata do të lëndohen, keqkuptohen ose përqeshen./ CNA.al

Lajmet e fundit nga