LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

27 Shtator 2020, 07:44, Horoskopi CNA
Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Planetët nuk janë të pozicionuar pozitivisht, por kjo gjendje ka vazhduar për muaj me radhë dhe është një shqetësim që ka të bëjë kryesisht me fushën e punës që po ndodh. Por do të ketë një kusht të ri që do të jetë i rëndësishëm javën e ardhshme dhe që mund të kthejë shpresën: Satuni do të rifillojë një marshim të drejtpërdrejtë në 29 dhe gradualisht do të përfundojë disonancën e tij. Tashmë është një tregues i mirë i forcës, do të jeni në gjendje të kapërceni një pengesë dhe mbi të gjitha të shihni të ardhmen ndryshe.

Do të ndiheni mirë, shumë më mirë se shenjat e tjera dhe do të jeni shumë të sigurt në vetvete, mjaft të sigurt për të ndarë bindjet tuaja dhe t?i pranoni ato. Problemi është, ju nuk do të dëgjoni argumentet e njerëzve të tjerë kur ato mund të jenë interesante. Më shpesh duhet të vini në dyshim idetë tuaja, pëndryshe nuk do të mësoni asgjë të re.

Binjakët

Po bëheni të vetëdijshëm për keqmenaxhimin e financave tuaja. Por me Satunin, i cili do të rifillojë një marshim të drejtpërdrejtë javën tjetër, ju mund të keni kuptuar disa gabime. Dhe se shumë shpejt do të filloni një mënyrë të re të menaxhimit të financave, duke shmangur shpenzimin e gjithçkaje që fitoni.

Gaforrja

Paolo Fox sinjalizon se planetë të ndryshëm janë të kundërta, kështu që janë të tjerët dhe ndoshta edhe një person në veçanti që ju vë në një gjendje të keqe shpirtërore. Dhe meqë kjo nuk është hera e parë, mbase duhet të flisni me ata që ju bëjnë me humor. Meqenëse Satuni dhe Plutoni janë midis planetëve të kundërt, një marrëdhënie romantike ose familjare ka të ngjarë t?ju bëjë të jeni veçanërisht të tensionuar, duke ju bërë të ndiheni nervoz dhe të trazuar. Mendoni me kujdes se çfarë dëshironi nga ky person.

Lodhja e Luanit ndihet vetë dhe ka probleme fizike që mund t?ju shqetësojnë. Puna juaj duket se kërkon përpjekje të konsiderueshme. Megjithatë Marsi duke qenë retrograd mund të tregojë se nuk po e lë, pavarësisht nga vështirësitë. Ju me të vërtetë po investoni në atë që po bëni dhe nuk po i jepni vetes mjaft pushime, por ndoshta këtë të Dielë duhet të ngadalësojmë.

Virgjëresha

Është një kohë e mirë që të gjitha iniciativat tuaja të jenë të suksesshme. Ju mund të jeni veçanërisht krenar për një nga krijimet tuaja, apo edhe me një risi që do të ndryshojë jetën tuaj. Dikush ose një ngjarje mund t?ju ketë ndihmuar gjithashtu të forconi egon tuaj dhe mund të ndiheni të pamposhtur. Do të jetë një fundjavë e mirë edhe për dashurinë.

Peshorja

Nuk do të jetë në humor të lumtur këtë fundjavë, problemet e së kaluarës dalin në sipërfaqe dhe ju jeni ngopur me to. Ata kanë qenë gjithmonë të njëjtë për muaj me radhë: vështirësi familjare, probleme të pasurive të patundshme, duke qenë shumë të ndjeshëm ndaj kërkesave të të tjerëve. Situata do të qetësohet javën e ardhshme , Satuni do të kthehet drejtpërdrejt dhe do ju lërë vetëm të ktheheni tek Ujori në fund të vitit.

Akrepi

Dita e sotme sinjalizon një të Dielë interesante. Nga të gjitha shenjat, ju mund të jeni më të lumturit, edhe nëse nuk do të ketë një ngjarje të veçantë. Por është në kokën tuaj që do të ketë entuziazëm të madh, ajo që do të imagjinoni do të jetë pozitive, ndryshe nga realiteti i cili nuk është i jashtëzakonshëm. Venusi është në pamje të mirë dhe kjo tregon se do të jetë e lehtë për ju të arrini një moment historik, ose të përmirësoni një lidhje të rëndësishme.

Shigjetari

Dikush mund të ketë pak qëndrim argumentues, por jini të durueshëm, dikush do t?ju ndihmojë të kaloni problemin ose ta shihni nga një këndvështrim tjetër. Bëhet fjalë për para për shumicën prej jush dhe fakti që ju duhet të paguani diçka prapa, ose të paguani një faturë shumë të lartë dhe nuk mund t?i përballoni ato tani, ju bën edhe më nervozë.

Bricjapi

Për njerëzit e kësaj shenje sot nuk është dita më e mirë e javës, dhe gjëja më e mirë është të ndiqni trendin dhe të mos dëshironi ta luftoni atë. Menaxhimi i zemërimit nuk është i lehtë, por yjet janë në anën tuaj. Kurseni energjinë tuaj kur ia vlen, dhe nuk do të jetë nesër. Do të ketë një javë më të mirë javën e ardhshme kur Satuni do të rifillojë në veshje direkte dhe gradualisht të lërë gjurmët tuaja.

Paolo Fox sinjalizon Hënën në shenjë, por është mirë të jesh i kujdesshëm. Kjo sepse do të shpërqendroheni shumë, thellë në mendimet tuaja dhe lehtë mund të harroni diçka si celularin tuaj ose ndonjë send tjetër thelbësor. Merni kohë për të menduar me kujdes para se të bëni ndonjë zgjedhje.

Peshqit

Peshqit një projekt ose një miqësi për të cilën kemi folur me muaj do të jetë në qendër të mendimeve tuaja, por një problem do të hapet dhe situata do të riniset shumë shpejt (fundjavën e ardhshme Satuni do të kthehet në veprim të drejtpërdrejtë. Kjo mund të rrisë pavarësinë tuaj mund të jetë gjithashtu një marrëdhënie interesante, nga e cila do të mësoni shumë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga