LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Të lindur për të udhëhequr/ Këto shenja të horoskopit triumfojnë në çdo fushë

23 Shtator 2020, 14:39, Horoskopi CNA

Dashi është shenja e parë e zodiakut dhe i pëlqen të jetë e para dhe më e mira në gjithçka që bën. Kjo shenjë kardinale e zjarrit e merr konkurrencën shumë seriozisht. Dashi, Gaforrja dhe Peshorja janë shenjat e vetme që hapin një sezon të ri. Kjo është arsyeja pse Dashi lulëzon në përcaktimin e tendencave, duke bërë deklarata të guximshme dhe duke pranuar sfida të vështira.

Luani drejtohet nga Dielli, i cili është qendra e sistemit tonë diellor. Kështu, ata që lindin nën këtë shenjë  zjarri lulëzojnë kur mund të shprehen në mënyrë krijuese dhe ekstravagante. Karizmatikë dhe argëtues, ata kanë një anë fëminore që i bën ata veçanërisht tërheqës dhe joshës.Pavarësisht nëse ata po shkëlqejnë në skenë me një solo të fuqishme vallëzimi ose do të shëtisin krenarisht në drejtimin e rrugës, Luani lulëzon më tej kur ështe në qendër të vëmendjes.

Bricjapi

Bricjapët janë të pajisur me inteligjencë të madhe dhe posedojnë një dhuratë të natyrshme për udhëheqje. Kjo shenjë mund të duket e ftohtë dhe e pafalshme, por është për shkak se ai ka një projekt në mendje. Duke qenë e qeverisur nga Saturni, Bricjapi është shumë këmbëngulës dhe nuk do të ndalet në asgjë për të arritur qëllimet e tij të shumta.Eshtë pikërisht kjo arsye që Bricjapët janë gjithashtu të apasionuar pas karrierës dhe reputacionit të tyre në botë.

Ujorët janë qenie të rralla. Të shkëputur emocionalisht dhe megjithatë tepër të trazuar, ata që lindën nën këtë shenjë ajri jetojnë për rebelim. Planeti i tyre qeverisës, Urani, planeti i kaosit, rebelimit dhe ndryshimeve të papritura, ka frymëzimin e tyre të egër, natyrën e tyre rebele dhe personalitetin e tyre eksentrik. Ujori nuk mund të ndihmojë por të kënaqet duke i bërë njerëzit të reagojnë, veçanërisht kur bëhet fjalë për një çështje sociale ose politike. Ai vazhdimisht përpiqet për të drejtat e tij individuale dhe mbron bindjet e tij./CNA.al

Lajmet e fundit nga