LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi sipas astrologut të famshëm/ Të papriturat që ju presin ditën e sotme

19 Shtator 2020, 08:08, Horoskopi CNA

Në dashuri jo gjithçka mund shkojë siç dëshironi. Dy ditët e fundit mund të jeni ndjerë keq nga ana shpirtërore, mund të ndiheni si një humbës, por nuk jeni. Fatkeqësisht, veprimet tuaja kohët e fundit janë mbajtur nga Jupiteri dhe Satuni në kundërshtim, dhe nuk janë të paktë ata që kanë pasur disa probleme. Ju po kërkoni zgjidhje që nuk janë të lehta për tu gjetur menjëherë, por që herët a vonë do të vijnë.

Do të jeni të lodhur dhe nervoz, por askush nuk mund t?ju ndalojë me Jupiterin dhe Satunin e favorshëm. Ju duhet të përfitoni nga këto tre muaj për të konsoliduar pozicionin tuaj dhe për të demonstruar se çfarë mund të bëni në jetë. Tjetri do të jetë një vit interesant, por një që do të zhvillohet kryesisht bazuar në atë që bëni në këto tre muaj. Në dashuri ka një farë distance me partnerin, mbase ka pasur keqkuptime, ose jeni xheloz. Mos-referimi këto ditë mund të jetë burim i stresit të madh.

Binjakët

Edhe nëse nuk keni marrë parasysh disa aspekte të situatës tuaj profesionale, keni një pamje mjaft të qartë se si po shkojnë gjërat. Ju duhet të filloni të veproni, bazuar në instiktet tuaja.  Pasi të keni zgjidhur gjithashtu dyshimet tuaja, mund të veproni me paqe më të madhe mendore dhe të analizoni më hollësisht se çfarë mungon. Mos u kap i papërgatitur.

Gaforrja

Ka paralajmërime që nuk mund t?i anashkaloni që ju janë dhënë në ditët e kaluara. Sot do të jetë një kohë e rëndësishme për të vendosur një plan sulmi, kundër të gjitha atyre situatave që janë ende të paqëndrueshme.  Ju ndoshta nuk keni guximin të sfidoni veten, por ndonjëherë koha është gjithçka. Ju janë dhënë tashmë shtesa dhe nuk ka më kthim prapa.

Ju i keni vënë të gjitha njohuritë tuaja në dispozicion të njerëzve përreth jush, por kjo nuk ishte e mjaftueshme për t’i parandaluar ata që të bëjnë gabime. Ndonjëherë, kjo është më së miri në mënyrë që ata të mund të kuptojnë se sa i rëndësishëm jeni. Herën tjetër, le të vijnë dhe të pyesin diçka. Në këtë ditë nuk do të duhet të bëni absolutisht asgjë që ndryshon marrëdhëniet tuaja personale.

Virgjëresha

Ju i keni vënë të gjitha njohuritë tuaja në dispozicion të njerëzve përreth jush, por kjo nuk ishte e mjaftueshme për t’i parandaluar ata që të bëjnë gabime. Ndonjëherë, kjo është më së miri në mënyrë që ata të mund të kuptojnë se sa i rëndësishëm jeni. Herën tjetër, le të vijnë dhe të pyesin diçka. Në këtë ditë nuk do të duhet të bëni absolutisht asgjë që ndryshon marrëdhëniet tuaja personale.

Peshorja

Në këtë ditë, lërini njerëzit të bëjnë siç e shohin të arsyeshme për të arritur qëllimet e tyre, përveç nëse përputhen saktësisht me tuajat. Në këtë rast, dhe vetëm në këtë rast, ju mund të ndërhyni në mënyrën tuaj.  Mos ushqeni inate nga e kaluara, duke ngacmuar ata para jush dhe duke i kujtuar ato për gabimet e bëra. Kjo nuk është mënyra më e mirë për të ndërtuar besimin e ndërsjellë.

Akrepi

Kjo do të jetë një ditë shumë më e lehtë për ju , duke pasur parasysh atë që keni kaluar në ditët e fundit. Ju gradualisht mund të shëroheni dhe të përpiqeni të gjeni qetësi në të gjitha ato gjëra që ju bëjnë të ndiheni mirë.  Ju do të alternoni momente entuziazmi më të madh me të tjerët dekurajimi . Është krejt normale të kapeni pas emocioneve herë pas here, por nuk duhet të mbingarkoheni prej tyre.

Shigjetari

Mundohuni të parandaloni disa gjendje shpirtërore të keqe duke rritur vëmendjen tuaj tek njerëzit që ju interesojnë më shumë. Nëse doni që dita të dalë mirë, do të duhet të bëni një përpjekje. Edhe nëse nuk ndiheni të aftë të rrisni kënaqësinë e të tjerëve , gjithmonë mund të parandaloni që disa ndjenja të ndikojnë në qetësinë tuaj. Nuk do të jetë e lehtë, por as nuk do të jetë e pamundur.

Bricjapi

Çdo qëndrim në këtë ditë mund të interpretohet në mënyrë të gabuar, por ju do të duhet të bëni një përpjekje për të hekurosur çdo ndryshim. Edhe nëse nuk ndihet si duhet, do të jetë mënyra më e mirë për të shmangur luftime të mëdha.  Sidomos në fushën profesionale, duhet të shmangni krijimin e pakënaqësisë brenda vendit tuaj të veprimit, përndryshe rrezikoni gjithashtu të ndryshoni ekuilibrin e të tjerëve, ose të atyre që nuk kanë asnjë lidhje me të.

Nëse nuk doni të nxisni reagime zinxhir, kjo ditë do t’ju ndihmojë të kontrolloni ekuilibrin tuaj dhe ta mbani atë. Ndonjëherë keni ekzagjeruar dhe keni paguar pasojat, veçanërisht në familje.  Qetësia, megjithëse nuk është një virtyt i fortë i juaji, gjithmonë mund të fitohet përmes vullnetit. Nëse e kuptoni gjendjen shpirtërore të njerëzve përreth jush, nuk duhet të ju rëndojë aq shumë.

Peshqit

Ju mund të keni 1000 arsye për të mos dashur të ecni me ide të caktuara, por kjo ditë mund të mos jetë koha e duhur për të adresuar fjalime të caktuara.  E vetmja gjë që mund të bësh tani është t’i përmbahesh rregullave themelore. Mos u ngut dhe mos ki frikë, sepse nëse gjithmonë ke punuar me ndershmëri dhe vendosmëri, nuk ka asgjë për t?u shqetësuar./ CNA.al

Lajmet e fundit nga