LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi javor, 21-27 Shtator/ Çfarë kanë parashikuar yjet për punën

20 Shtator 2020, 09:46, Horoskopi CNA

Nëse keni lindur nën shenjën e Dashit, këtë javë përfitoni plotësisht nga mundësitë e reja për punë, arsim ose biznes që do të lindin në një mënyrë apo në një tjetër për ju. Në këto fusha do të keni shanse reale për të arritur progres, sukses, njohje dhe më shumë.

Nëse keni lindur nën shenjën e Demit, kjo javë do të jetë e suksesshme për ju, kështu që humbja e ditëve tuaja në gjëra të parëndësishme, argëtim apo përtaci është vetëm në dëmin tuaj. Sigurisht, gjithçka do të varet nga baza që ju keni grumbulluar deri më tani, për punën që keni bërë deri më tani këtë javë dhe për rezultatet e arritura.

Binjakët

Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, në shtator do të përjetoni ngjarje të papritura, të bezdisshme dhe të paparashikueshme që lidhen me punën ose biznesin tuaj. Ky do të jetë një muaj i ngjeshur, i përgjegjshëm, i vështirë, kryesisht psikologjikisht dhe fizikisht, në kryerjen e detyrave tuaja profesionale. Çdo ndryshim dhe zhvendosje në këto fusha të jetës tuaj është e mundur.

Gaforrja

Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të prireni të shqetësoheni për përmbushjen e përgjegjësive më të mëdha që do të keni në punën tuaj.

Në shumicën e rasteve, shqetësimi juaj do të lidhet me kryerjen e duhur dhe me kohë të detyrave tuaja profesionale.

Në fakt, ju mund të keni të ardhura shumë të mira, por edhe shumë më tepër, madje edhe punë të lodhshme.

Virgjëresha

Nëse keni lindur nën shenjën e Virgjëreshës, këtë javë mund të habiteni nga mundësi të reja profesionale ose biznesi që do të dalin para jush. Ide ose sugjerime të reja do të jenë një shans që ju të realizoni idenë tuaj të vjetër, të tregoni aftësitë tuaja ose të përfitoni nga përvoja e fituar tashmë profesionale.

Peshorja

Gjatë javës do të keni më shumë detyra dhe përgjegjësi në lidhje me shtëpinë tuaj. Angazhimet për të zgjidhur problemet e shtëpisë ose për të përgatitur shtëpinë për sezonet e vjeshtës dhe dimrit janë të mundshme. Punët e shtëpisë tuaj do të kërkojnë shumë përpjekje fizike nga ju ose nuk do të jeni në gjendje të bëni gjithçka që keni planifikuar për javën.

Akrepi

Gratë Akrep do të ndiejnë një lëvizje dhe zhvillim më të ngadaltë të punëve të tyre këtë javë (veçanërisht ato që filluan para kësaj jave). Burrat në jetën tuaj do të përcaktojnë kryesisht vendimet dhe veprimet tuaja.

Shigjetari

Gratë Shigjetare do të kenë më shumë punë dhe më pak kohë për argëtim dhe pushim. Burrat do të kenë biseda interesante me burra të tjerë: për punë, biznes, politikë ose interesa të tjerë.

Bricjapi

Ide ose sugjerime të reja do të jenë një shans që ju të realizoni idenë tuaj të vjetër, të tregoni aftësitë tuaja ose të përfitoni nga përvoja e fituar tashmë profesionale.

Gjatë këtij muaji është e mundur të hiqni dorë nga një nga idetë tuaja në lidhje me punën ose biznesin. Në përgjithësi, gushti është një vazhdim i ri i një procesi të ndryshimit profesional që mund të zgjasë disa muaj, përfshirë në vitin 2021.

Peshqit

Shmangni pranimin e ndonjë ngjarje të papritur, duke shikuar vetëm në anën e saj negative. Ka diçka të mirë në çdo ngjarje dhe ka diçka që duhet të na mbajë në gatishmëri./ CNA.al

Lajmet e fundit nga