LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si do të ndikojë sezoni i Peshores në çdo shenjë të horoskopit

23 Shtator 2020, 13:46, Horoskopi CNA

Gjatë këtij tranziti, do të ndiheni më të qetë se sa prisnit, Dashi. Ekziston një mundësi shumë e mirë që karriera juaj të kthehet në lulëzim , dhe jeta juaj në shtëpi do të ndihet e rinovuar dhe premtuese. Ju mund të mos u besoni gjërave, pasi jeni ndjerë shumë i zemëruar gjatë verës, por ndikimi i Peshores do t’ju ndihmojë të përballeni me ide negative.

Ekziston një ajër rreziku që vjen në rrugën tuaj, ai që thotë: “Përdorni shansin”. Ndikimi i Peshores ka të bëjë gjithmonë me ekuilibrin, por kjo gjithashtu do të thotë që mosbalancimi është pjesë e ekuacionit.Kini kujdes për zgjedhje të dobëta dhe mendohuni dy herë para se të hapni dyert për një mundësi të gabuar.

Binjakët

Ndërsa Peshorja njihet si një shenjë paqësore, ajo do të stimulojë në ju një zemërim dhe një nevojë për drejtësi, Binjakët. Mësimi juaj do të jetë në lidhje me drejtësinë kundrejt hakmarrjes. Drejtësia do të paraqitet, ndërsa hakmarrja merr karma, dhe ju paguani për hakmarrje. Drejtësia është ajo që duhet të kërkoni dhe drejt së cilës të punoni. Mbajeni kokën lart dhe përpiquni të shmangni rënien në negativitet, pasi vetëm do t?iu dëmtojë ju.

Gaforrja

Kjo është një gjë e mrekullueshme; morët iniciativën dhe bëtë përpjekje për të ndrequr të gabuarën dhe për ta bërë jetën tuaj një jetë më të mirë. Ndikimi i Peshores ju thotë të mos shikoni prapa; që e keni paguar çmimin tashmë dhe se është koha të përballeni me të ardhmen dhe të planifikoni për të. Nuk jeton më në të kaluarën.

Peshorja do të prezantojë një dashuri të re për Luanin, megjithëse nuk mund të jetë domosdoshmërisht dashuria e një njeriu. Mund të jetë një kafshë, ose një interes i ri krijues.

Virgjëresha

Sapo keni dalë nga sezoni juaj me ndikim, Virgjëresha , dhe jeni gati, të gatshëm dhe të aftë të ecni përpara me ndikimin kozmik të Peshores. Ky sezon do t’ju bëjë të ndiheni pozitiv dhe optimist për muajt e ardhshëm që do të vijnë. Ndërsa nuk është në natyrën tuaj të jeni të durueshëm apo edhe falës, Peshorja do të zbusë zemërimin dhe ankthin tuaj, dhe do t’ju lejojë të besoni përsëri në shpresë.

Peshorja

Ju ka pëlqyer gjithmonë ditëlindja juaj, Peshorja, dhe gjithmonë do të ndiheni mirë gjatë sezonit që është i juaji.  Sidoqoftë, nuk është koha për të festuar si një yll roku ose për të qenë të pakujdesshëm në asnjë mënyrë. Është shumë e rëndësishme për ju të mos i rrotulloni ato peshore nga zhgënjimi; duhet të jeni të kujdesshëm dhe diskret.

Akrepi

Vendime, vendime. Durimi juaj po pakësohet dhe doni përgjigje tani, Akrep. Peshorja është atje për t’ju thënë që jo gjithçka ndodh në kohën kur dëshironi; megjithatë, është një sezon pozitiv për ju dhe ka shumë mundësi që projekti për të cilin po punoni të jetë drejt suksesit.

Shigjetar

Shigjetari, do të jetë një nga ata muaj ku thjesht nuk doni të merreni me realitetin, ose me realitetet që na mbajnë në vazhdim. Peshorja po ju kujton se duhet t?i kushtoni vëmendje; nuk mund të lejosh që gjërat të ikin. Paguajini faturat në kohë, komunikoni me të tjerët, drejtohuni nëse keni nevojë për ndihmë. Peshorja ju paralajmëron: Mos lejoni që shtëpia juaj të bëhet e çrregullt. Kjo nuk është koha për t’u vetëkënaqur.

Bricjapi

Aty ku është zakonisht lundrimi i qetë për ju në biznes dhe karrierë, mund të mos jetë aq e lehtë në departamentet e tjera këtë muaj, Bricjapi. Prisni vështirësi në financa dhe zhgënjime me pengesa. Ju mund të keni pasur disa plane të mëdha të ngritura që dështojnë në momentin e fundit. Peshorja thotë: “Mbahu, shpejt do të bëhet më mirë”.

Peshorja do të ritheksojë për ju atë që tashmë dini, Ujori: ju keni ngecur në të kaluarën dhe nuk mund të dilni nga ajo. Kjo e kaluar ka të bëjë me dashurinë dhe romancën e vjetër dhe ka filluar të marrë ty dhe të gjithë rreth teje. Edhe një herë, Peshorja është atje për t’ju thënë se duhet ta tërheqni vëmendjen tuaj në momentin tani dhe se kjo është gjithçka që kemi.

Peshqit

Nëse dikush do të kalojë një kohë të mirë me ndikimin kozmik të Peshores, jeni ju, Peshq. Do të ndiheni mirë këtë muaj, plot energji rinore dhe ide të mëdha për të ardhmen. Ju jeni personi në rrethin tuaj që mbani shpresën në këmbë dhe ata që ju duan besojnë në vizionin tuaj. Muaji juaj do të jetë i mbushur me ide që mund t’i vini në veprim gjatë muajve të ardhshëm që do të vijnë. Ju do të ndiheni krijues dhe të ngazëllyer për të qenë gjallë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga