LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi i fundjavës/ Të papriturat që kanë rezervuar yjet për ju

25 Shtator 2020, 08:35, Horoskopi CNA
Horoskopi i fundjavës/ Të papriturat që kanë rezervuar yjet

Ka disa situata kritike për t’u vlerësuar në këto ditë. Ju nuk mund t?i injoroni ato. Filloni të bëheni të vetëdijshëm se çfarë bëni. Do të jetë më mirë për të gjithë. Injorimi i qëndrimeve të caktuara mund të ndodhë për fajin tuaj.

Izolimi i vetvetes nuk është kurrë përgjigjja e duhur për problemet që mund të lindin. Me siguri, do të jetë shumë më mirë të kërkosh një vend për t’u zhytur në çastet e këqija, sesa të injorosh çdo dyshim. Nga ana tjetër, të qenit në kontakt me të tjerët, mund t’ju motivojë që menjëherë të kërkoni një zgjidhje që i përshtatet nevojave tuaja , sepse do të diskutoni se si e kanë bërë të gjithë.

Binjakët

Nëse besoni në atë që po bëni, në këtë ditë nuk do të jetë aspak e vështirë për ju të gjeni  të mirën edhe tek të tjerët . Përkundër gjithçkaje, në fakt, ata që janë përreth jush janë shumë mirë të vendosur ndaj jush.

Gaforrja

Nuk ju ka ndodhur shpesh që të duhet të shpjegoni arsyet tuaja, të paktën jo aq saktësisht, kështu që do të jeni pak në telashe në momentet e para, pasi nuk do të jeni në gjendje të jepni tonin që dëshironi në diskutim.

Mendimet tuaja në këtë ditë do të drejtohen krejtësisht drejt së ardhmes , pasi ka disa aktivitete që mund të ndërmerrni me sukses. Nëse nuk e mendoni, sikur të mund të ndodhte, nuk do të ndodhë. Ju gjithashtu duhet të merreni me punë, sepse do të jetë mënyra e vetme për t’i bërë idetë të vërteta . Askush nuk do ta bëjë për ju , për një arsye shumë të thjeshtë: askush nuk mund ta lexojë mendjen tuaj.

Virgjëresha

Nëse dëshironi të vendosni disa pjesë të tjera në mendimet tuaja, në këtë ditë do të jetë më mirë për ju që të jeni gjithmonë në vëmendje dhe të mos humbni një shaka të vetme. Dikush që mund t?ju ??fshehë qëllimisht diçka.Ndoshta ai do të mendojë se po e bën për të mirën tuaj, mendjemprehtësia mund të sjellë ndryshimin. Mund ta zbuloni dhe shmangni përkeqësimin, por vetëm nëse jeni në gjendje të qëndroni të përqendruar.

Peshorja

Do të ketë shumë kritika ndaj jush nëse nuk përpiqeni t’u jepni fund aktiviteteve tuaja. Ju ndoshta nuk doni ndikime dhe ndërhyrje nga jashtë, por kjo nuk do të jetë gjithmonë e mundur. Në veçanti, nuk do të jetë e mundur kur nuk arrini të kryeni detyrat tuaja në kohën e caktuar, duke rezultuar në agjitacion. Ju nuk mund t’i fajësoni të gjithë!

Akrepi

Mundohuni të pranoni sjelljet e të tjerëve, veçanërisht ato që kanë të bëjnë me punën tuaj. E rëndësishme është që secili të jetë në gjendje të bëjë të vetën, pa marrë parasysh se si.  Nëse keni një nevojë urgjente për të mbyllur një marrëveshje, sigurisht që nuk mund të shikoni estetikën, përveç nëse jeni duke bërë një punë thjesht krijuese. Në këtë rast, ju gjithashtu duhet të pranoni një humbje të vogël.

Shigjetari

Diçka nuk është në rregull me disa njerëz, dhe pavarësisht përpjekjeve tuaja më të mira, ju ende nuk keni qenë në gjendje t’i bëni ata të flasin. Bëni një pushim këtë ditë , ata do të jenë skrupulozë dhe do të vijnë tek ju. Me siguri, me këtë rast, më në fund do të jeni në gjendje të drejtoni të gjithë kuriozitetin tuaj në drejtimin e duhur dhe ata do të detyrohen të jenë të sinqertë, të paktën nëse duan përgjigje të mëtejshme nga ju.

Bricjapi

Ju ende nuk keni kapërcyer një risi të vogël, e cila ju ka destabilizuar, por që në të vërtetë nuk ka të bëjë me jetën tuaj. Ndoshta ndieni një përzierje zilie dhe xhelozie. Mos harroni se e para është shumë më e dëmshme se e dyta.

Mos e humbni kohën tuaj në rënkimet e njerëzve. Ata nuk e meritojnë atë. Deri tani ju dini të dalloni nevojat reale nga thjesht tekat, prandaj mos i kushtoni shumë vëmendje.

Peshqit

Mos hidhni disa nga planet tuaja për të qenë të pranishëm në ngjarje që nuk do t’ju shtojnë asgjë. Merrni pjesë në shoqërim, por jo me çdo kusht. Ju mungon pak kontakti me të tjerët, është e vërtetë, megjithatë një garë nuk është e nevojshme për të rrëmbyer çmimin e shoqëruesve! Thjesht duhet të hapesh edhe pak kur është koha!/ CNA.al

Lajmet e fundit nga