LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ankesat nga emigrantët/ Shkarkohet Konsulli shqiptar në Bari

28 Korrik 2020, 17:53, Politikë CNA

Pas shkarkimeve në Konsullatën Shqiptare në Athinë, Ministri i Jashtëm Gent Cakaj ka shkarkuar nga detyra dhe konsullin shqiptar në Bari.

Mësohet se shkak për shkarkimin e konsullit Ardian Haskaj janë bërë ankesat e shumta nga emigrantët shqiptarë në Itali.

Në vend të Haskaj, Cakaj ka emëruar Genta Mburimin, diplomate në Ambasadën Shqiptare në Itali./CNA.al

Lajmet e fundit nga