LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U infektua me koronavirus/ Deputeti Roshi jep porosi nga karantina: Jam shumë mirë

28 Korrik 2020, 17:13, Politikë CNA

Deputeti Ever Roshi është konfirmuar pozitiv me koronavirus.

Pas lajmit të publikuar nga mediat, Roshi ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale, ku tregon se është shumë mirë nga ana shëndetësore.

Deputeti jep një proposi për qytetarët, të cilëve i thotë se çdo gjë është në dorën e tyre, ndërsa kërkon që çdokush të ruajë veten.

?Në pamundësi të përgjigjeve të telefonatave të panumërta dhe të shqetësimit të drejtë dhe të sinqertë të të gjithë miqve dhe të afërmëve të mi nga i gjithë vendi kërkoj mirëkuptimin vëllazëror të tyre që nuk mund të komunikoj nëpërmjet telefonit. Me sinqeritetin më të madh, porosia ime në këtë situatë është: “Çdo gjë është në dorë të qytetarëve”.

Është detyra jonë të ruajmë veten dhe të tjerët, të ruajmë shëndetin tonë, njësoj si edhe shëndetin publik. Në këtë kuadër, masat e thëna dhe stërthëna, të na shërbejnë me përgjegjshmëri në këtë sakrificë njerëzore dhe qytetare për hir të shëndetit. “Ruaj veten dhe të tjerët”. Ndërkohë ju njoftoj se jam shumë mirë!!! Ju faleminderit nga zemra!!!?, shkruan ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga