LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Hapu dhe të futemi”/ Artan Hoxha zbulon mesazhin e Ramës për opozitën

28 Korrik 2020, 13:05, Politikë CNA

Gazetari Artan Hoxha ka ironizuar urdhër-arrestet e SPAK, për personat që lidhen me dosjen 339.

Në një postim në rrjetet sociale, Hoxha shkruan se ajo që ka ndodhur është se opozita arrestoi komisioneret e vet.

Sa i takon kryeministrit Edi Rama, Artan Hoxha shkruan se ai i drejtoi një mesazh të drejtpërdrejtë opozitës, se të gjithë bashkë kanë vjedhur.

?Te rejat nga Dosja e vjeter, 339…

Po pse e trazuat o mavrinj, ishte mire ashtu e arkivuar, dhe benit zhurme kot per te trembur popullin.
Ja e hapet, e çfare fituat????!!!
Opozita qe priste te arrestohet te pakten, Gjyshi(Vangjush Dako), çoi ne burg komisioneret e vet… Po pse çfare kujtonit ju, se SPAK-u do niste fushaten elektorale per llogari tuajen, per zgjedhjet e ardheshme, qe tani ne fund te korrikut?! Po pse ata te SPAK-ut, çfare jane, shqiponja qe vlen ne male?!
Njerez si prej gjaku e mishi si ne jane.
Pse ata, nuk e kane degjuar ate parrullen ne stadium:? O arbiter mbaj drejtesi, se ke grua dhe femije?..
Dhe me e bukura, hetimin e kane bere dy prokurore te SPAK, qe vazhdimisht e majta i ka akuzuar si lidhje e PD-se ne prokurorine e krimeve te renda.

Ndersa Rama, i ngazelluar, ka gjetur ?trapin? qe do e nxjerre pa lagur, matane lumit Erzen.
Rama thote: ?14 komisionere te arrestuar per vjedhje votash jane te PD+LSI, vetem 8 jane te te PS?…
Ububuja!!!!
Hapu dhe te futemi!!!!
Konkluzioni, jemi te gjithe hajdute!!!
Te gjithe kemi vjedhur, kush me shume, e kush me pak.
Madje nuk kane vjedhur vetem voten e popullit qe ka votuar, por kane vjedhur dhe voten e popullit, qe nuk ka votuar fare.
Madje as nuk ka qene fare ne Shqiperi.?-shkruan Artan Hoxha.

Më tej, ai thekson se të paktën Rama e pranon se kanë vjedhur vetë, por ?kazani? sipas tij ia kalon edhe vetë ?Babës?.

?Por te pakten Rama thote qe kemi vjedhur te gjithe, PS, PD, LSI.
Ndersa kazani Agushit, ka nje alibi edhe me ?fantastike?.
Media e tij shkruan:
?Tre qendrat e votimit janë në Shetel dhe dy Rubjekë. Por cilat ishin rezultatet e votimit në 2017 në këto tre qendra me manipulimet që u bënë, krahasuar me 2013?

Në tabelën e siguruar nga Report TV, evidentohet se në tre qendrat, PD-ja ka një ngritje nga 2013 në 2017 me +48 vota, PS-ja me +20, ndërsa më shumë rritje ka LSI-ja me 111 vota plus më shumë në 2017 kur u bënë manipulimet krahasuar me 2013. Ndërkohë që në 500 qendra të qarkut të Durrësit, PS-ja ka rritje me 16 përqind, ndërsa në tre qendrat e votimit që u bënë manipulimet 2 përqind…?.

Per zotin ky eshte i madh fare, ia kalon dhe vet ?Babes? per fantazi te shfrenuar.

?Baba?, e pranon me qejf te madh, se kane vjedhur te gjithe bashke!!!!

Madje eshte dhe i kenaqur per kete pune!!!
Jo or jo, nuk eshte i kenaqur Agushi!!!

Agushi, thote se, ?ata? te PD+LSI, jane aq maskarenj, sa kane vjedhur jo vetem ?Baben?, por u kane vjedhur voten dhe Avdylajve vetë.

Sipas kesaj llogjike, njerezit me te pafajshem ne kete histori, jane Avdylajt vete!!!
Nuk e kuptoj xhanem, si vazhdojne dhe i mbajne ne burg kot….?-përfundon Artan Hoxha.

Lajmet e fundit nga