LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Urdhër-arrestet për dosjen 339/ Rama nxjerr mësimin: Le të vendosë drejtësia pa dallim!

28 Korrik 2020, 10:45, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lëshimit të urdhër-arresteve nga SPAK për personat që janë të përfshirë në dosjen 339.

Rama thotë se arrestimi i komisionerëve politikë të dosjes së famshme të Durrësit, nxjerr në pah psenë e domosdoshmërisë së depolitizimit të administratës zgjedhore!

?14 të pandehur të PDLSI dhe 8 të PS janë prova se kush bërtet më shumë e nuk do depolitizim, i ka duart të zhytura thellë në llum!
Për mua janë 22 individë të gabuar, në vendin e gabuar dhe detyrën e gabuar,që duhet të shërbejnë si shembull i padiskutueshëm për largimin përfundimtar të partive politike nga komisionet e zgjedhjeve!?, shkruan Rama.

Më tej ai thekson: Le të vendosë drejtësia për ta pa dallim dhe mësimi për ne është: DEPOLITIZIM!/CNA.al

Lajmet e fundit nga