LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama u përgjigjet “miqve të PD”/ Mendoni pak më shumë! Me sherr as keni fituar e as fitoni dot

28 Korrik 2020, 13:47, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjut Partisë Demokratike lidhur me Reformën Zgjedhore.

Rama ka theksuar se votimi i 30 korrikut nuk epengon as hapjen e listave dhe as koalicionet parazgjedhore. Sipas kryeministrit, PD do të marrë peng hapjen e listave e të zvarrisin procesin me alibira absurde.

?Miqve të PD u them shumë thjeshtë: Kuvendi në 30 korrik voton hapjen e listave dhe këtë jo ju, po as ne nuk e ndryshojmë dot, sepse ky është qartësisht vullneti i shqiptarëve edhe përtej partive që sot janë në parlament! Fatmirësisht risitë kushtetuese nuk pengojnë asgjë për ju! Ju doni lista të hapura 100%!Votimi i 30 korrikut nuk e pengon këtë.Jemi gati ta diskutojmë pa humbur asnjë ditë pas 30 korrikut. Ju doni koalicion parazgjedhor s’e nuk ndaheni dot nga LSI! As këtë s’e pengon votimi i 30 korrikut. Edhe këtë e zgjidhim po të keni vullnet pozitiv. Shkurt, pengesa juaj sot nuk është as kushtetuese,as juridike,po thjesht politike!Ju doni të merrni peng hapjen e listave e të zvarrisni procesin me alibira absurde.Por për këtë s’keni konsensus nga ne dhe mund ta bëni pa ne, siç bëtë kur dogjët mandatet e kur ikët nga zgjedhjet! Shqipëria është shumë e vogël për sherre e mosdakordësira që zmadhohen nga hiçi dhe pushteti shkon e vjen po Shqipëria mbetet, prandaj mendoni pak më shumë për Shqipërinë dhe pak më pak për sherrin e radhës, se me sherr as keni fituar e as fitoni dot ju, po lëndohet Shqipëria!?, shkruan Rama në një postim në rrjetet sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga