LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Duam lista të hapura dhe koalicione të paprekura”/ Bylykbashi tregon qendrimin e PS në Këshillin Politik

28 Korrik 2020, 13:25, Politikë CNA

Përfaqësuesi i opozitës jashtë parlamentare në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi thotë se në mbledhjen e sotme kanë kërkuar përsëri hapjen e listave 100% dhe ruajtjen e koalicioneve.

Sipas Bylykbashit, PS ka refuzuar këtë propozim të opozitës jashtë parlamentare.

?Në mbledhjen e sotme kemi i kërkuar përsëri Partisë Socialiste të shprehet në parim nëse është dakrod me propozimin që të hapen 100% listat duke ruajtur të paprekur koalicionet sic janë sot. Përsëri u ndeshëm me refuzimin e PS, refuzim për të pranuar këtë propozim. PS nuk ka ndryshuar asnjë centimetër pozicionin e saj për ndryshimin e njeanshëm të Kushtetutës?, tha Bylykbashi./CNA.al

Lajmet e fundit nga