LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Kim ka informacion për lidhjet e Ramës me krimin”/ Ndoka: Kryeministri do jetë Non Grata për BE nëse…

28 Korrik 2020, 14:33, Politikë CNA

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, ka bërë deklarata të forta ditën e sotme kundër kryeministrit Edi Rama në emisionit Top Talk.

Ndoka tha se nëse qeveria do të miratojë ndryshimet kushtetuese pa konsensusin e opozitës së Lulzim Bashës, Rama do të jetë Non Grata për BE-në.

?Nëse do miratojë ndryshimet kushtetuese do jetë Edi Rama Non Grata për BE-në dhe jo ne. Mund të ketë një reagim shumë të ashpër të ndërkombëtarëve?, u shpreh ai në emisionin ?Top Talk?.

Sipas tij, ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka informacione për lidhjet e Ramës me krimin e organizuar.

?Padyshim që ambasadorja e ka informacionin për lidhjen e Ramës me krimin. Ambasadorja amerikane po tenton të kuptojë si janë shqiptarët?, theksoi Ndoka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga