LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Pushtuesi" i modës për dimrin 2022 erdhi/ Veshje luks nga marka e njohur

19 Nëntor 2022, 12:58, Trending CNA
"Pushtuesi" i modës për dimrin 2022 erdhi/ Veshje luks nga
Foto Ilustruese

Gjendja e përgjithshme e tendencave të modës të dimrit 2022 mund të përmblidhet me një fjalë: Nostalgji. 

Tani, nostalgjia vjen në shumë forma të ndryshme në varësi të moshës, përvojave dhe interesave tuaja. Çfarëdo që mund të lidhni me kohë më të lumtura dhe më të thjeshta ka të ngjarë të jetë përkthyer në pistat për sezonin e ardhshëm, sepse kolektivët krijues në Nju Jork, Londër , Milano dhe  Paristë gjithë e kanë ndjerë atë dëshirë për një jetë më të mirë. 

Ndonëse nostalgjia më me zë të lartë është përcaktimi i perspektivës së dimrit 2022, për minimalistët, të cilët ndoshta janë ndjerë paksa të pashërbyer në dy sezonet e fundit, një rikthim në bazat e viteve '90 do të sigurojë një rikthim. 

Nëse do të ketë një artikull viral të sezonit, ai do të jetë jeleku i bardhë i Prada. 

Po, kjo është e saktë: ndërsa kalojmë në muajt e dimrit, ka një artikull çuditërisht modest, çuditërisht veror që do të jetë në shumicën e listave të dëshirave të njerëzve të modës. 

Tashmë mund të shohim se  jelekët e bardhë të thjeshtëjanë në trend në qarqet e modës së lartë—versioni i Loewe me zbukurime me anagrame po shitet si i çmendur. Riffe të tjera delikate mbi minimalizmin ofrohen gjithashtu: rrobaqepësi me përmasa të mëdha, kostume klasike, xhaketa bomber, funde maxi dhe ngjyra neutrale janë të shumta për ata që i duan./CNA.al

"Pushtuesi" i modës për dimrin 2022 erdhi/ Veshje luks nga

"Pushtuesi" i modës për dimrin 2022 erdhi/ Veshje luks nga

Lajmet e fundit nga