LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ky trend i palltove 2023 është "HIT" në të gjithë Parisin, Milanon dhe Nju Jork-un

7 Nëntor 2022, 23:00, Trending CNA
Ky trend i palltove 2023 është "HIT" në të

Ka kuptim që pistat e pranverës do të mbushen me shtresa të lehta dhe silueta të lira, të cilat mund të vishen vetëm gjatë muajve të ngrohtë. Dhe ndërsa do të na duhet të presim me durim që dimri të shkrihet përpara se të veshim pjesën më të madhe të veshjeve më të mira të sezonit, ne vumë re një trend të spikatur që tashmë jemi frymëzuar të fillojmë ta veshim tani: palltot e gjata deri në fund të këmbëve.

Dizajnerët në Paris, Milano dhe Nju Jork prezantuan pallto me gjatësi maksimale në leksikun e stilit të 2023-ës, dhe meqenëse  fustanet dhe fundet në fund të kyçit të këmbës  janë tashmë të njohura këtë vit, nuk ka dyshim se kjo veshje e sipërme do të jetë gjithashtu një hit. Pavarësisht nëse ato ishin të veshura me lëkurë luksoze si versionet tonale që Saint Laurent dërgoi në pistë ose fshirjen e dyshemesë si palltot e llogores së Peter Do, një gjë është e qartë. Koha për të veshur veten me një pallto masive si fshikëz është tani.

Përkthejeni trendin në veshjet tuaja të vjeshtës dhe dimrit duke blerë palltot deri në kyçin e këmbës që kemi zgjedhur më poshtë./CNA.al

Lajmet e fundit nga