LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

7 rregullat strikte që duhet të ndjekë çdo asistent i Kris Jenner

2 Nëntor 2022, 19:30, Trending CNA

7 rregullat strikte që duhet të ndjekë çdo asistent i Kris

Kris Jenner, ka shumë gjëra në rutinën e saj teksa vëzhgon karrierën e vajzave të saj, shfaqjet dhe paraqitjet e shumta televizive.

Edhe pse ajo i bën të gjitha, ajo definitivisht nuk mund t'i bëjë të gjitha vetëm, prandaj punëson asistentë të cilët janë shumë të trajnuar, me përvojë dhe të aftë për të menaxhuar një pjesë të ngarkesës së saj të punës, në mënyrë që të mund të fokusohet në gjithçka që ka vërtet rëndësi.

Këtu janë 7 rregullat strikte që duhet të ndjekin asistentët e Kris Jenner.

1. Duhet të jeni në dispozicion për të punuar 24/7.
Në vitin 2018, Jenner foli për HuffPost se si duket një ditë mesatare për të dhe sa shumë kërkon prej saj.

"Ishte e mbushur me telefonues," raportuan ata, "takime, regjistrime "Keeping Up With the Kardashians" gjatë gjithë ditës, glam, marrja e vajzave në hotele të ndryshme, ndryshime të shumta veshjesh me Tommy Hilfiger, pjesëmarrja në darkën e Business of Fashion, më pas gara për në aeroport në mesnatë për të hipur në aeroplanin e Kylie dhe Travis Scott.”

2. Mos bëni asgjë që do të tradhtonte familjen.
Të punosh si pjesë e një familjeje të tillë të profilit të lartë ka të ngjarë të thotë që do të jesh në dijeni të informacionit për të cilin tabloidët ose armiqtë do të paguanin shumën e lartë.

3. Kuptoni se mund të pushoheni në një moment.
Gjatë një interviste me vajzën e saj, Kourtney Kardashian, për lançimin e faqes së saj të re Poosh, Jenner zbuloi se ndonjëherë duhet të jesh i ftohtë nëse dikush nuk është i duhuri për këtë punë.

“Duhet të përballesh me faktin se ai person mund të mos jetë i përshtatshëm dhe më pas thuaj me shumë dashamirësi ‘je i madh, doja që kjo të funksiononte, nuk funksionoi, të uroj më të mirat. Dhe përpiquni ta bëni atë një përvojë pozitive, " tha ajo, përmes Mirror .

4. Jini të përgatitur për të ndjekur disa urdhra të çuditshme.Gjatë një episodi të Keeping Up With The Kardashians, Khloé hyri si asistente e nënës së saj për atë ditë – e përgatitur për të bërë gjithçka që donte Jenner.

5. Kris Jenner nuk e merr "jo" si përgjigje.
Pavarësisht nëse është për marrëdhëniet dhe kërkesat e saj ose vjen nga ndihmësit e saj, ajo ka një qëndrim shumë të rreptë "mos merr jo për një përgjigje".

Gjatë një interviste me Jason Kennedy për "In the Room", përmes Cheatsheet , Kourtney zbuloi se si ishte dëshmitare e nënës së saj duke bërë biznes me të tjerët.

"Ne nuk marrim jo si përgjigje," tha ajo. "Mamaja ime gjithmonë na mësoi, 'Nëse dëgjoni përgjigjen jo, ju po kërkoni personin e gabuar'."

6. Jo çdo pagesë është "monetare"

Sipas Kris Jenner, edhe fakti që dikush punon për të dhe po merr eksperiencë që i vlen në CV, është pagesë. 
Pas thënies së famshme të Kim Kardashian "çohu dhe puno" që ishte pak më vulgare dhe më nënçmuese se kaq, një grua e quajtur Jessica DeFino tregoi se sa paguhej kur punonte për familjen.

"Unë isha ndihmës redaktore në aplikacionet zyrtare të Kardashian Jenner dhe nuk fitova para të mjaftueshme për të arritur në punë," shkroi ajo në një artikull të Vice , duke zbuluar se po paguhej një pagë prej 35,000 dollarë.

Jenner ka të ngjarë të besojë se puna për familjen Kardashian dhe përvoja janë një pagesë e mjaftueshme pasi të kesh "Asistentin e Kris Jenner" në CV është një pamje e mirë.

7. Mbani mendjen te paratë në çdo kohë.
Kjo kryesisht do të thotë që Jenner do të bëjë gjithçka që duhet për të arritur përparim.

Për të çuar më tej emrin e familjes Kardashian, për të rritur produktivitetin, për të rritur fitimet, për t'u futur në qendër të vëmendjes - çdo gjë që do të thotë më shumë sukses duhet të përpiqet.

Lajmet e fundit nga