LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si mund të dukeni si "supermodele"/ 3 këshilla të thjeshta

7 Nëntor 2022, 22:30, Trending CNA

Si mund të dukeni si "supermodele"/ 3 këshilla të

Ka diçka kaq intriguese te supermodelet. Qoftë Gisele Bundchen, Kate Moss apo Naomi Campbell - thjesht nuk mund t'i shpëtoni joshjes së tyre. Lëkura dhe flokët, janë mrekullueshme dhe pa të meta janë cilësitë që ato kanë të përbashkët. Të mos kesh këto atribute fizike nuk do të thotë që nuk mund të dukesh si një supermodele. Ndiqni këto këshilla themelore dhe ne jemi të sigurt që do të bëheni supermodele përrallore brenda një kohe të shkurtër.

Kujdesi për flokët

Mbani flokët tuaj në gjendje të mirë duke u siguruar që t'i trajtoni me masazhe të rregullta me vaj. Lani flokët jo më shumë se tre herë në javë dhe trajtojini flokët në një banjë flokësh të paktën një herë në dy javë. Flokët e gjallë, të shëndetshëm dhe me shkëlqim që rezultojnë do t'i bëjnë njerëzit të bëjnë komplimente.

Gjithçka ka të bëjë me trupin
Mos u besoni njerëzve që thonë: “Unë nuk bëj asgjë. Unë ha çfarë të dua dhe nuk stërvitem shumë. Unë mendoj se jam thjesht me fat.” Sigurisht, disa njerëz janë të bekuar gjenetikisht me një metabolizëm të mahnitshëm, por një trup tepër i përshtatshëm (një tjetër atribut i supermodeles) është rezultat i një regjimi rigoroz të dietës dhe ushtrimeve. Pra, nëse është kikboks, joga, pilates apo vrapim, gjeni një formë ushtrimi që ju pëlqen dhe përmbahuni në të. Ngrënia e një diete të pasur me fruta të freskëta, perime dhe proteina pa yndyrë dhe me pak karbohidrate dhe yndyrë do të ndihmojë jo vetëm trupin tuaj, por edhe lëkurën tuaj.

Lëkura pa të meta 
Mirë, tani kjo është paksa e ndërlikuar për t'u menaxhuar. Lëkura rrezatuese, me shkëlqim dhe e shëndetshme është me të vërtetë një pasuri për t'u zotëruar. Dhe jo të gjithë kanë fatin të jenë të bekuar me të. Por kjo nuk do të thotë që ju nuk mund ta zotëroni atë. Përveç të dukshmes, hani shëndetshëm, ushtroheni, jini këshilla pa stres, ne kemi një armë të veçantë në arsenalin tonë për lëkurë të mrekullueshme, hidratimi me kremëra. Pasurojeni fytyrën me vitamina dhe serume, që i japin shkëlqim fytyrës tuaj.

Të dukesh si supermodele, fizikisht, nuk është shumë e vështirë. Plotësoni këshillat e mësipërme me vetëbesim që vjen nga të qenit komod dhe i mrekullueshëm në lëkurën tuaj dhe do të jeni lehtësisht cinoza e vëmendjes pavarësisht se ku shkoni./CNA.al

Lajmet e fundit nga