LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

5 mënyra për të stiluar flokët kaçurrela

5 Nëntor 2022, 15:31, Trending CNA

5 mënyra për të stiluar flokët kaçurrela

Të kesh flokë kaçurrela natyralisht mund të jetë mjaft frustruese, veçanërisht kur nuk mund t'i kontrollosh ato. Ky lloj flokësh ka mendjen e vet dhe nuk duket se sillet kurrë ashtu siç dëshironi. Gjithashtu, stilimi i flokëve kaçurrela është një detyrë tjetër, të gjitha modelet e flokëve që shihni në internet nuk duken kurrë të arritshme sepse nuk keni fije të drejta dhe të gjata, mos u shqetësoni sepse ne kemi gjetur 5 modele flokësh elegante por të lehta që janë perfekte për flokët tuaj kaçurrela të padisiplinuara.

1. Ana nën bishtalec

5 mënyra për të stiluar flokët kaçurrela

Ndani flokët në të dyja anët dhe zgjidhni disa centimetra flokë nga zona e kurorës. Tani krijoni dy deri në tre gërsheta të vogla dhe lërini flokët të lëshohen. Ky model flokësh i frymëzuar nga Ariana Grande me siguri do të marrë disa komplimente.

 2. Nyja e sipërme

5 mënyra për të stiluar flokët kaçurrela

Besoni apo jo një nyje e çrregullt e sipërme duket veçanërisht e mrekullueshme për ato me flokë kaçurrela. Thjesht ndani flokët tuaj në dy pjesë, merrni pjesën e sipërme dhe krijoni një nyjë të sipërme që fiksohet me disa karfica bobby.

 3. Dy topuz lart 

5 mënyra për të stiluar flokët kaçurrela

Kush tha që topuzët e hapësirës duhet të jenë të hijshme dhe perfekte? Mendojmë se sa më i çrregullt aq më mirë. Provoni këtë pamje duke i ndarë flokët fillimisht në dy pjesë. Më pas ndani pjesën e sipërme të flokëve tuaj dhe kthejeni secilin për të marrë dy topuz, fiksojeni me karfica.

 4. Topuz poshtë

5 mënyra për të stiluar flokët kaçurrela

Plotësoni një topuz të çrregullt me ??një bluzë të madhe dhe xhinse për të krijuar pamjen perfekte të fundjavës. Shtoni disa aksesorë flokësh si karfica me ngjyrë ose lule për ta bërë atë më interesant.

5. Shirit koke

5 mënyra për të stiluar flokët kaçurrela

Një shirit i thjeshtë mund të ndryshojë tërësisht pamjen si dhe të mbajë nën kontroll frizurën tuaj kaçurrelë. Përdorni një shirit koke me ngjyrë të ndezur dhe lidhni nyjën në pjesën e sipërme për ta bërë atë të duket më argëtuese./CNA.al

Lajmet e fundit nga