LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zgjedhje e pikasur nga marka e njohur/ 68 binjakë identikë në një sfilatë mode

12 Nëntor 2022, 19:48, Trending CNA

Zgjedhje e pikasur nga marka e njohur/ 68 binjakë identikë në

Pak ditë më parë shfaqja e modës e markës së famshme Gucci në Javën e Modës në Milano të mbajtur në Itali tërhoqi vëmendjen për zgjedhjen e modeleve. Në sfilatën e djeshme modeluan 68 binjakë identikë.

Gucci i gjeti këto 136 modele me ekipin e ekspeditës sekrete të dërguar në eventin e Ditës së Binjakëve të mbajtur në gusht në Ohio, SHBA.

Në spektakël, modelet ecën të ndara nga njëra-tjetra në pistën e ndarë nga një mur me pasqyrë. Muri u hoq më vonë dhe binjakët u shfaqën edhe një herë në podium të kapur për dore.

Alessandro Michele, drejtor kreativ i markës dhe sfilatës së modës, tha se sfilatën ia kushtoi “nënave të tij të binjakëve”, nënës së tij Eralda dhe motrës binjake të nënës së tij, Giuliana.

Stilistja e famshme e modës, e cila e cilësoi motrën binjake si “shumë të fortë”, tha se binjakët u kujtuan atyre “lidhjen” në familje dhe shoqëri.

Michele deklaroi se dy femrat që e rritën ishin shumë të afërta, duke u “shumuar në mënyrë magjike”.

"Unë e përdor podiumin si skenë teatri. Moda apelon fort në idenë e tjetërsisë," tha drejtori kreativ. 

"Të gjithë kemi një fytyrë të ndryshme dhe ndonjëherë e takojmë atë person dhe mbajmë duart."- vijoi ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga