LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Nuk po më lejojnë të futem se jam milanist", Galliani në zyrën e Interit, tenton të bindë zikaltrit për dy lojtarë

23 Qershor 2022, 18:05, Sport CNA
"Nuk po më lejojnë të futem se jam milanist", Galliani

"Si tifoz i Milanit nuk më lejojnë të hyj, çfarë duhet të bëj?". Kjo ka qenë shakaja e bërë për gazetarët nga Adriano Galliani, drejtor sportiv i Monzas, sapo hyri në selinë e Interit në Viale della Liberazione, ku ka shkuar për të folur me drejtuesit e Interit për Lorenzo Pirolën dhe Andrea Pinamontin. “Shkojmë të bëjmë një shëtitje, pimë një kafe”, shtoi me shaka Galliani.

Drejtori sportiv i Monza-s dëshiron të gjejë një marrëveshje përfundimtare për Andrea Pinamontin. Deri më tani klubi nga Brianza jep 15 milionë euro, ndërsa duhet pritur dhe përgjigja e sulmuesit. Pirola është gjithashtu në lojë mes Interit dhe Monzas, klubi ofron rreth 7 milionë.

Lajmet e fundit nga