LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vetëm dy goditje në merkato deri tani për Skënderbeun

23 Qershor 2022, 08:35, Sport CNA
Vetëm dy goditje në merkato deri tani për Skënderbeun
Skënderbeu-Dinamo

Korçarët nuk po humbasin kohë për të ndërtuar ekipin e Kategorisë së Parë, ku mision i padiskutueshëm do të jetë ngjitja e menjëhershme.

Pasi rinovuan me Shkëlzen Ruçin për portën dhe morën Oltion Rapën për prapavijën, kanë arritur akordin edhe me një tjetër futbollist.

Fjala është për sulmuesin kongolez, Gutrand Ngunimba, i cili bëhet afrimi i dytë në këtë merkato vere, duke plotësuar kështu disa gropa të krijuara nga largimet që ekipi pati gjatë këtyre javëve.

Nuk do të jetë përforcimi i fundit ama, pasi në klub kanë menduar për të tjera lëvizje që pritet të ndodhin gjatë ditëve në vijim.

Lajmet e fundit nga