Milani me buxhet modest për merkaton, zhgënjehet Maldini

22 Qershor 2022, 21:58, Sport CNA
Milani me buxhet modest për merkaton, zhgënjehet Maldini
Paolo Maldini

Në orët e fundit është përfolur shumë, veçanërisht mes tifozëve, për buxhetin e mundshëm që “RedBird” do të vendosë në dispozicion të drejtuesve të Milanit për merkaton e verës. Sipas “Tuttosport”, nuk ka një shumë të konfirmuar, por përflitet se mund të jetë rreth 45-50 milionë euro.

Udhëzimet e fundit nga Xherri Kardinale nuk do të ndryshojnë nga ato të “Elliott”-it, ndaj nuk do të ketë rroga faraonike dhe blerjet do të jenë me bazë qëndrueshmërie ekonomike. Në këto rrethana, janë dy emrat më të besueshëm për mbrojtjen e nuk bëhet fjalë për Bremerin apo Botmanin. I pari është francezi 20 vjeç i Montpeliesë, Maksim Estev, ose një rikthim ekspert si Françesko Açerbi. Në mesfushë, plani B mund të parashikojë 21-vjeçarin e River Plejtit, Enco Fernandez.

Orët e fundit ka dalë në skenë emri i Brajan Kristantes, një tjetër "ish" dhe i dobishëm për listat e Champions-it. Më në fund, për linjën e fantazistëve, përveç xhevahirit tjetër të Bryzhit, Noa Lang, drejtuesit e “Djallit” mund t’u japin përparësi dy profileve të Sasuolos, si Traore dhe Xhuriçiç. Sa u përket këtyre të fundit, afrikani është i preferuar, teksa serbit i skadon kontrata brenda pak ditësh.

Lajmet e fundit nga