LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Koha për relaks, presidentja dhe mbrojtësi i Kombëtares me pushime në Greqi

23 Qershor 2022, 11:18, Sport CNA
Koha për relaks, presidentja dhe mbrojtësi i Kombëtares me

Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Ardian Ismajli, është duke shijuar ditët e pushimit para se t’i rikthehet një tjetër sezoni të lodhshëm e të gjatë në Itali, aty ku aktivizohet me Empolin.

25-vjeçari ka zgjedhur Greqinë për të pushuar, ndërsa është në shoqërinë e të dashurës, Matea Beslic, e cila mban edhe postin e presidentes së klubit të femrave në Kroaci, ZNK Hajduk Split.

Ismajli dhe Beslic janë njohur në Kroaci në kohën kur futbollisti shqiptar për katër vite ishte pjesë e Hajdukut. Karriera e mbrojtësit të Kombëtares është duke shkuar më së miri dhe në Serinë A, Ismajli ia ka dalë të evidentojë vlerat e tij, ndërsa është shndërruar në një titullar dhe lider në prapavijën e Empolit.

Lajmet e fundit nga