LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrioni kërkohet nga dy klube italiane, Juventusi i vendos çmimin

23 Qershor 2022, 17:25, Sport CNA
Vrioni kërkohet nga dy klube italiane, Juventusi i vendos çmimin

Giacomo Vrioni, është rikthyer te skuadra e Juventusit, pas huazimit te Tirol në Austri. Sulmuesi shqiptar shkëlqeu në kampionatin austriak, teksa shënoi 21 gola dhe dha pesë asiste.

Pas rikthimit në Itali, interesimet për 23-vjeçarin ka nga dy skuadra të Serie A. Bëhet fjalë për Sampdorian dhe Cremonese, dy klube që duan të kenë shërbimet e lojtarit për sezonin e ri.

Në këtë situatë, drejtuesit e klubit të Juventusit, i kanë vendosur çmimin lojtarit. Bardhezinjtë kërkojnë të paktën 10 milionë euro, për të lënë të lirë Vrionin të largohet.

Lajmet e fundit nga