"Pazar" në Pogradec, Skënderbeu monitoron mesfushorin 24-vjeçar

23 Qershor 2022, 13:46, Sport CNA
"Pazar" në Pogradec, Skënderbeu monitoron mesfushorin

Skënderbeu “fiksohet” pas pogradecarëve. Pasi kanë përfshirë në listën e dëshirave Artion Alillarin dhe Hermes Shkullakun, një tjetër del në skenë.

"Panorama Sport" shkruan se drejtuesit kanë shfaqur interes për Isi Manellarin. Nëse dy të parët e mbyllën sezonin te Pogradeci, 24-vjeçari luajti në Berat.

Ai ishte titullar i padiskutueshëm me skuadrën që shkoi deri në fazën “play off”. Paraqitja e tij e mirë ka bërë që të ketë edhe minutazh të plotë.

Ai zyrtarisht ka luajtur në 30 ndeshje të kampionatit dhe 2 në Kupë, duke qenë pikë referimi për ofensivën. Është një element që mund të përdoret sa në mesfushë dhe në sulm, por mbi të gjitha e njeh mirë portën.

Vjet e gjeti 8 herë rrjetën në të dyja kompeticionet. Nëse do t’u bashkohej bardhekuqve, do t’u bënte vërtet punë në Kategorinë e Parë. Dhe duhet thënë që përvoja në këtë ligë nuk i mungon, kur më herët është aktivizuar te skuadra e Pogradecit apo e edhe e Ilirisë.

Lajmet e fundit nga