LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E pabesueshme/ Ky është njeriu që parashikoi fitoren e Arabisë Saudite ndaj Argjentinës

6 Dhjetor 2022, 20:09, Sport CNA

E pabesueshme/ Ky është njeriu që parashikoi fitoren e

Një Youtuber i ka fituar një 1.3 milionë funte, pasi parashikoi saktë katër rezultate të Kupës së Botës – përfshirë fitoren tronditëse të Arabisë Saudite 2-1 kundër Argjentinës.

Tyler Faraz Niknam, i njohur më mirë si Trainwreckstv, krenohet me më shumë se dy milionë ndjekës në Twitch dhe 223,000 abonentë në YouTube. 

E pabesueshme/ Ky është njeriu që parashikoi fitoren e

31-vjeçari vendosi një bast të katërfishtë prej 25,000 dollarësh (20,680 £) gjatë javës së parë të turneut në Katar.

Trainwreckstv mbështeti kampionët e Francës për të mposhtur Australinë , dhe ai mendoi se ndeshjet midis Danimarkës dhe Tunizisë dhe Meksikës dhe Polonisë do të përfundonin me barazim. Megjithatë, parashikimi i tij më i çuditshëm fitorja e Arabisë Saudite kundrejt Argjentinës.

Arabia Saudite renditet në vendin e 51-të në botë, që ka një pozicion më të ulët midis kombeve të Kupës së Botës. Në krahasim, Argjentina renditet e treta dhe nuk kishte humbur që nga viti 2019.

Megjithatë, Trainwreckstv kishte besim te sauditët. Trainwreckstv ka bërë emër duke transmetuar fitoret e tij dhe mund të dëshirojë një bast tjetër ambicioz përpara përfundimit të Kupës së Botës./CNA.al

Lajmet e fundit nga