LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarret "përpijnë" pyjet/ Cilat janë qarqet më të rrezikuara

13 Korrik 2022, 08:31, Sociale CNA
Zjarret "përpijnë" pyjet/ Cilat janë qarqet më
Foto ilustruese

Duke marrë shkas nga zjarret që kanë djegur jo pak sipërfaqe toke me ardhjen e stinës së verës, Instituti i Gjeoshkencave ka parashikuar nivelin e rrezikut.

Ditën e sotme pritet niveli “i moderuar’’ në disa nga qarqet më të shumta të vendit. Qarku më i rrezikuar është Fieri.

Ndërsa në disa qarqe pritet rrezik “i lartë” vetëm në zona të lokalizuara, konkretisht: qarku Shkodër, qarku Lezhë, qarku Durrës, qarku Tiranë dhe qarku Vlorë.

Rreziku pritet të jetë më i lartë gjatë ditës së sotme, në krahasim me ditët e tjera./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga