LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rriten lehtë temperaturat/ Moti për ditën e sotme

11 Korrik 2022, 08:04, Sociale CNA
Rriten lehtë temperaturat/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të mbizotërojnë në të gjithë territorin shqiptar përgjatë gjithë ditës, ku kthjellimet do të jenë dominuese në një pjesë të mirë të vendit.

Ndërsa pas mesdite pritet që vranësirat të shfaqen në të gjithë territorin, por nuk do të mund të krijojnë mundësi për reshje.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 33°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2 ballë./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga