LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shqetësimi nga zjarret/ Dy qarqet më të rrezikuara për sot dhe nesër

11 Korrik 2022, 10:24, Sociale CNA
Shqetësimi nga zjarret/ Dy qarqet më të rrezikuara për sot
Foto ilustruese

Me ardhjen e verës, një shqetësim të madh sjellin edhe zjarret në pyje.

Për ditën e sotme dhe nesër pritet niveli rrezik “i moderuar’’ në shumicën e qarqeve të vendit dhe niveli rrezik “i ulët” në dy qarqet e tjera, në atë të Kukësit dhe Korçës.

Në dy prej qarqeve pritet rrezik “i lartë” vetëm në zona të lokalizuara, konkretisht në qarkun Fier dhe qarkun Tiranë.

Instituti i Gjeoshkencave parashikon se rreziku pritet të jetë më i lartë gjatë ditës së nesërme./ B.A. – CNA.al

Shqetësimi nga zjarret/ Dy qarqet më të rrezikuara për sot

Lajmet e fundit nga