Temperaturat arrijnë deri në 36°C/ Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

4 Qershor 2022, 08:11, Sociale CNA
Temperaturat arrijnë deri në 36°C/ Njihuni me parashikimin e motit
Foto ilustruese

Depërtimi i masave ajrore me origjinë Afrikane do të diktojë në vendin tonë mot të kthjellet dhe të nxehtë gjatë gjithë paradites, por orët e pasdites do të sjellin kalime vranësirash nëpër të gjithë territorin e vendit ku më të theksuara vranësirat paraqiten në zonat malore. Ky stabilitet i atmosferës do të na shoqërojë edhe gjatë natës.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 36°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe në det me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor, duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga